eNástěnka

eNástěnka je místo pro studenty Filozofické fakulty, kde se mohou dozvědět o zajímavých novinkách nejen na Filozofické fakultě.

 • REKTORSKÉ VOLNO 29. 9. 2017
Na pátek 29. září 2017 je vyhlášeno rektorské volno, výuka prezenční formy studia je zrušena. Zároveň bude zavřeno Centrum služeb FF po celý den. Otevřeno bude v sobotu 30. 9. Výuka kombinované formy studia bude probíhat v oba dny, výuka češtiny v pátek taktéž proběhne.


 • REKTORSKÝ SPORTOVNÍ DEN 2017
 V úterý 25. dubna 2017 se bude kontat rektorský sportovní den.

Studenti a zaměstnanci Univerzity Hradec Králové, pozor! Rektorský sportovní den se blíží!

Těšit se můžete na aerobic, volejbal, paddleboarding, slackline, tenis, volejbal, TRX, multiturnaj, Pevnost UHK a mnoho dalšího!

Součástí sportovního dne bude i tradiční Akademik Run.

Přihlásit se můžete na stránce http://sport.uhk.cz/, kde naleznete také veškeré další informace.

Místa v některých disciplínách jsou kapacitně omezena, takže není nač čekat!


i příležitosti Rektorského sportovního dne budou zrušeny i všechny přednášky a semináře. • Hledáme novou kolegyni či kolegu na Centrum služeb FF
Máš-li zájem, pošli svůj životopis na e-mail klara.burianova@uhk.cz nejpozději do 10. března 2017.

 • PLES UNIVERZITY HRADEC KRÁLOVÉ
 Ve středu 22. února 2017 se v Kongresovém, výstavním a společenském centru Aldis bude konat tradiční Ples studentů UHK. Letošním tématem je Alenka v říši divů a masky a kostýmy jsou výtány - ten nejoriginálnější oceníme dvěma volnými vstupenkami na příští ples. Pro čtyři další pak máme připraveny hodnotné ceny.

Vstupenky nelze dopředu rezervovat! K jejich zakoupení prosím osobně navštivte Centrum služeb UHK (budova A - Objekt společné výuky). Připraveny pro vás budou od 23. 1. 2017. 
Ceny vstupenek: 250,- na stání a 270,- na sezení do velkého sálu.
V případě jakýchkoli dotazů na vstupenky kontaktujte prosím pořadatele plesu Jakuba Nováka (novak@cernahora.cz / 608 153 996).

Otevírací hodiny Centra služeb UHK:

Do 5. 2. 2017 je zkouškové období, proto je otevírací doba Centra Po - Pá 8:00 - 12:00 a 13:00-17:00, o víkendu zavřeno.

Od 6. 2. 2016 již platí tato otevírací doba:

Po - Pá 7.30 - 12.00 a 13.00 - 18.00 hod. 
So - 8.00 - 14.00 hod.
Ne - zavřeno

Další informace naleznete na oficiálních facebookových stránkách organizátorů.
 • OKAMŽIKY PROMĚNY
Ve čtvrtek 7. listopadu 2013 se bude ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové konat mezinárodní odborná konference Okamžiky proměny. Můžete se těšit na mnoho skvělých přednášek, na prohlídku knihovny či na společný večer v Muzeu východních Čech. Více informací naleznete v programu, který přikládáme níže. • VÝSTAVA VŠE ZA 100 LET
Muzeum Východních Čech v Hradci Králové všechny srdečně zve na slavnostní zahájení výstavy ve čtvrtek 19.9. 2013 od 17 hodin v budově Muzea východních Čech v Hradci Králové.


 • DEN UNIVERZITY
Absolventi univerzity, přijďte na sraz! Přátelé univerzity, přijďte na koncert! Kdy? 14. září 2013. Kde? V areálu univerzity Na Soutoku. Od 15 do 22 hodin se budou konat koncerty několika hodebních skupin. Pro absolventy je připraven zážitkový program přímo na akademické půdě. Více informací naleznete na přiloženém plakátu a nebo na www.uhk.cz
Vaše Univerzita se na Vás těší!
 • OCHRANA A OBNOVA MÍSTNÍHO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 
Chcete vědět, jak se zapojit do rozhodování o využívání veřejných prostor ve Vaší obci? Máte nápad k založení komunitní zahrady, nové naučné stezky, chcete se zapojit do péče o cenné přírodní lokality, ale nevíte, jak na to? Máte zájem udržovat a rozvíjet místní tradice, udržitelný cestovní ruch nebo komunitní život? Mnoho praktických návodů, kde získat informace, jak svůj nápad zrealizovat a kde na to sehnat prostředky, obsahuje právě kurz Ochrana a obnova místního životního prostředí. Kurz je veden interaktivně s mnoha ukázkami, příklady z praxe, praktickými cvičeními i návody.

Koná se dne 12.6. od 9:00 hodin na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje, Pivovarské nám.1245, Hradec Králové, místnost 902.

Akce je hrazena z evropských fondů a státního rozpočtu, pro účastníky je zdarma, včetně občerstvení a proplacení jízdného. K účasti srdečně zveme také Vaše přátele a kolegy a za případné sdílení či vyvěšení pozvánky budeme moc rádi. Kurzů z cyklu je možné se účastnit i jednotlivě.
 • WORKSHOP!

Rádi bychomvás pozvali na bezplatný workshop zaměřený na analýzu vzdělávacích potřeb založenou na testování a interaktivních úkolech. Účastníci zjistí svůj typ v osobnostní typologii a vyzkouší se v testu občanských kompetencí. V neposlední řadě je workshop dobrou příležitostí k setkání s novými lidmi či k vzájemnému předání zkušeností a kontaktů.

Workshop se koná dne 20.3. od 8:30 do 11:30 na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje, Pivovarské nám.1245, Hradec Králové, místnost 443. Akce je hrazena z evropských fondů a státního rozpočtu, pro účastníky je zdarma, včetně občerstvení a proplacení jízdného.

Workshop je součástí projektu  Nebuď ovčan! Financovaného z Evropských fondů, jehož účelem je vzdělávání veřejnosti v občanských kompetencích jako je např. aktivní občanství, dobrovolnictví, odpovědný přístup k životnímu prostřední, odpovědný přístup k financím či prevence extremismu. 


 • DĚKANSKÉ ODPOLEDNE
Každý první čtvrtek v měsíci od 13. do 14. hodiny v pracovně děkanky FF UHK se koná děkanské odpoledne. Více na přiloženém letáku.

 • PŘEDNÁŠKA KRISZTINY RABAI
Hradecká studentská sekce ČAS zve všechny své členy a ostatní zájemce na přednášku Krisztiny Rabai (Univerzita Szeged, Maďarsko) na téma "Charters from the 14th century (The collection of "Angevin Archives")" (Listiny ze 14. století, sbírka archivů rodu Anjou)
Přednáška se uskuteční v pátek 25. 1. 2013 od 13:00 hodin na Filozofické fakultě UHK, místnost B10.


 • JAK USPĚT NA TRHU PRÁCE? NAPŘÍKLAD PRAXÍ V ZAHRANIČÍ!Na hradecké univerzitě už 3. rokem působí organizace, která poskytuje studentům a absolventům Univerzity Hradec Králové možnost vycestovat na zahraniční stáže. Jedná se o neziskovou studentskou organizaci AIESEC, která má dlouholetou tradici a za sebou léta praxe a zkušeností se zařizováním zahraničních stáží i péčí o své stážisty. A právě teď otevírá přihlášky na pracovní stáže v zahraničí.

Co taková pracovní stáž obnáší?
AIESEC nabízí 3 programy, na které se může student nebo absolvent přihlásit. Jsou to Business administration, Pedagogika a Technické obory. Každý z těchto programů nabízí studentům rozdílné pracovní pozice v různých lokalitách.

Business administration:
·         oblasti marketingu
·         HR
·         finance
·         projektový management
·         nejčastěji Asie, střední a východní Evropa
Pedagogika
·         výuka jazyků a odborných předmětů
·         nejčastěji Latinská Amerika, Rusko, Asie
Technické obory
·         oblast IT – software development, web development, systémová analýza, programování
·         nabídky po celém světě, nejčastěji USA

Jaké jsou výhody?
Hlavním cílem stáže je získat praxi, kterou dnes každá firma tak horlivě vyžaduje. Jsou s tím však spojené další benefity, které jsou neméně užitečné. Stáž vám nejen přinese cenné zkušenosti, ale také si zlepšíte cizí jazyk, poznáte nové lidi a novou kulturu. Domů se vrátíte se spoustou nových kontaktů a vaše cena na trhu rapidně stoupne.

Požadavky na studenty
·         statut studenta; absolvent (maximálně 2 roky po škole)
·         bakalářský titul výhodou
·         angličtina minimálně na úrovni B2 (druhý jazyk výhodou)

Praxe je určena pro motivované studenty a absolventy, kteří jsou schopní pracovat v týmu, jsou flexibilní a dokáží se přizpůsobit novému prostředí a kolektivu. Předešlé pracovní zkušenosti jsou rovněž zohledněny. Přihlášky naleznete na webu www.nastaz.cz. • SEM A TAM – INDONÉSIE
Kdy? Středa 28. listopadu 2012 od 18:00 hodin
Kde? V Knihovně města Hradce Králové

Jak se žije ve vesnici, kde sprchou je řeka a jídlem úroda?
Přijďte si poslechnout vyprávění studentky Venduly Novotné o létě stráveném v indonéských sirotčincích, školách a vesnicích, kde nejen učila, ale také zde poznávala místní kulturu.
Cestovatelský večer pořádá studentská organizace AIESEC Hradec Králové ve spolupráci s Knihovnou
města Hradce Králové. Vstupné dobrovolné.

Těšíme se na vaši návštěvu!
AIESEC Hradec Králové
http://hkralove.aiesec.cz/

událost na facebooku: http://www.facebook.com/events/505961546089848/?fref=ts
 • Poznejme se navzájem
V pátek 8. června 2012 v kampusu UHK na náměstí mezi budovami OSV a FIM a přilehlých travnatých plochách (v případě nepřízně počasí v interiéru objektu OSV) se uskuteční festival Poznejme se navzájem podtitulem Žijeme v jednom městě.
Jedná se již o čtvrtý ročník festivalu sociálních služeb, který organizuje v partnerské spolupráci Královehradecká asociace nevládních neziskových organizací spolu s Ústavem sociální práce Univerzity Hradec Králové za finanční podpory Města Hradec Králové.
V této spolupráci pořadatelé žádají  o shovívavost s nestandardními podmínkami, které festival zákonitě doprovázejí, tj. především zvýšená hlučnost a zvýšená koncentrace lidí v prostorách kolem i uvnitř Objektu společné výuky

 • Hlasování o nejlepší fakultu


 • Jak studovat VŠ s poruchami učení?
Dne 23. dubna 2012 od 10 hodin na objektu společné výuky UHK v učebně A27 proběhne setkání na téma "Jak studovat VŠ s poruchami učení?". Staňte se součástí projektu zaměřeného na poruchy učení!


 • Archeologie třikrát jinak 
Jitka Jizerová srdečně zve na prezentaci studia archeologie ve Velké Británii. Přijďte se podívat ve středu 18. 4. 2012 od 16:00 hodin do učebny B17 a poslechněte si, jak se studuje archeologie v Anglii.
 •  Stáž v zahraničí s AIESEC

Poznej pravou divočinu! Neseď doma a pojeď na stáž do zahraničí!

Láká tě zažít něco nového? Nemáš plány na léto? Chceš poznat nové lidi a zažít spoustu zážitků? Vyraž se studentskou organizací AIESEC na zahraniční kulturní stáž! Poznej pravou Afriku, zkus brazilskou kávu, ochutnej indickou kuchyni nebo se prostě podívej na západ slunce z druhé půlky světa. Vybírat můžeš ze zemí všech kontinentů. Máš jedinečnou možnost zdokonalit si angličtinu, popřípadě se naučit základy místního jazyka, poznat nové lidi a získat zahraniční zkušenost. Jediné, co potřebuješ, je volno na 6-12 týdnů a základní znalost angličtiny. Náplní stáží bývá práce v neziskových organizacích ....... Chceš vědět víc? Máš zájem o konkrétní zemi? Chceš slyšet příběhy lidí, kteří už na stáži byli? Příjď na naši informační schůzku, která bude 4.4. od 16:30 v učebně A4 v budově společné výuky! Pojeď za dobrodružstvím a zažij zážitky, na které nikdy nezapomeneš. Čekáme na Tebe!Kontakt:
Jitka Mikešová
AIESEC Hradec Králové
Malšovice 105, 500 09 Hradec Králové, Czech Republic
Email: jitka.mikesova@aiesec.cz
Websitehttp://hkralove.aiesec.cz/ • Káva s děkanem
Děkan Filozofické fakulty UHK srdečně zve studenty, pedagogy a zaměstnance v letním semestru roku 2012 každé sudé úterý mezi 14:30 - 15:30 hodinou do své pracovny k pravidelnému setkání u šálku kávy nebo čaje nad podněty, připomínkami a návrhy ke zkvalitnění studia a života na Filozofické fakultě UHK.
Schůzku je nutné si předem domluvit na sekretariátu děkana.


 • Koordinační schůzka k organizaci studentských protestů proti chystaným změnám MŠMT ve vysokém školství

Vážení členové a členky akademické obce,

dne 8.2. v 16:30 v A1 - objektu společné výuky (pedagogická fakulta) se koná koordinační schůzka k organizaci studentských protestů proti chystaným změnám MŠMT ve vysokém školství.
Po úvodním shrnutí tématu proběhne diskuze a příprava programu protestů. Každý, kdo se chce informovat anebo spolupodílet, je srdečně zván.

Hradecké studentské hnutí 2012
HSH2012@gmail.com

Odkaz na Fb: http://www.facebook.com/HradeckeStudentskeHnuti2012

 • Erasmus studijní pobyt
Erasmus studijní pobyt nabízí možnost prezenčního studia na zahraniční vysokoškolské instituci v délce 3-12 měsíců.
Výběrové řízení na příští akademický rok (2012/2013) se uskuteční v březnu 2012, dokumenty požadované k výběrovému řízení (deadline pro zaslání: 10. března 2012):  
           *strukturovaný životopis (česky)
           *motivační dopis (běžně v AJ, Španělsko ŠJ, Francie FJ, Německo a Rakousko NJ)
           *přihláška
Kritéria výběru studentů: jazyková vybavenost, motivace studentů a účel studijního pobytu, prospěch. Další informace poskytne a přihlášky přijímá Martina.Eliasova@uhk.cz.

Přihláška ke stažení zde.

 • Den Workshopů pro středoškoláky na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové
Dovolujeme si vás pozvat na den Workshopů pro 3. a 4. ročníky středních škol. Pokud máte mladšího sourozence a nebo přátele, kteří se rozhodli hlásit na vysokou školu, doporučte jim tento zábavný workshop, kde se dozví nejen mnohé důležité informace pro studium na naší fakultě, ale také se stanou nachvíli studenty a vyzkouší si, jaké to je chodit na vysokou školu.
Pro bližší informace kontaktujte Mgr. Martinu Eliášovou, tel: 493 331 212. • Shromáždění akademické obce Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové
Dovolujeme si vás pozvat ma shromáždění akademické obce Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, které se uskuteční ve čtvrtek 15. prosince 2011 od 10:00 hodin v učebně číslo B9.
V souvislosti se shromážděním je vyhlášeno ve čtvrtek 15. prosince 2011 od 10:00 do 13:00 hodin děkanské volno. Více informací najdete v příloze.


 • Den evropských projektů

Dovolujeme si vás pozvat na DEN EVROPSKÝCH PROJEKTŮ, který se uskuteční na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové dne 8. 12. 2011 v době od 9:00 do 12:00 hodin. 


                                                                                              
 •  Sdílíme zkušenosti
Tato akce proběhne dne 22. listopadu 2011 v atriu (přízemí) OSV (budova A, Hradecká 1227).
První etapa začne ve 13:15 a v jejím závěru bude připraven křest brožury. Druhá možnost zúčastnit se tohoto programu bude ve 14:55.

Na co se můžete těšit?
•reportáže jednotlivých pracovních skupin o pořádaných akcích spojené s projekcí fotografií
•doprovodné zážitkové aktivity
•reflektování celé akce a diskuse účastníků o možnostech další spolupráce
•závěrečnou tečkou bude křest brožury obsahující životní příběhy lidí, kteří s námi spolupracovali.

 •  Sportovní odpoledne
Dne 12. října ve 13 hodin u objektu společné výuky - tak zvané "Áčko", se uskuteční akce s názvem "Sportovní odpoledne" s podtitulem "Bouráme bariéry".
Toto setkání organizují studenti v rámci projektu "Sdílíme zkušenosti", pod záštitou Poradenského centra UHK.
Akce bude zahájena krátkým pochodem kolem řeky Labe, soutěžit se zde bude na stanovištích zastupujících různé druhy postižení.
Pojďte si protáhnout těla a užít si hezké zážitkové odpoledne!

Více informací na přiloženém letáčku:
 • Tyfloservis slaví 20 let
Ve středu 21. září 2011 od 10 do 15 hodin Tyfloservis na Univerzitě Hradec Králové pořádá odborný seminář ku příležitosti 20. výročí. Akce se koná ve spolupráci se Střediskem pro studenty se specifickými potřebami Augustin na Univerzitě Hradec Králové a pod záštitou děkana Pedagogické fakulty doc. Ing. Vladimíra Jehličky, CSc.  

Více informací najdete na přiložených letácích: • Nabídka na Ph.D. studium v City University of Hong Kong. 

Žádné komentáře: