FAQ pro studenty FF

Na stránce FAQ pro studenty FF můžete najít různé informace, které Vám jak doufáme zjednoduší studium na Filozofické fakultě. Pokoušíme se zde odpovědět na nejčastější otázky a problémy studentů a stále tuto stránku doplňujeme, takže pokud zde nenajdete odpověď na svoji otázku, zkuste nás navštívit osobně na Centru služeb a nebo nám napište vzkaz do komentářů. My se na Vaší otázku co nejdříve zaměříme a v co nejkratší době ji zde zodpovíme.

Kam jít s problémem technického rázu?
 • Na Centrum služeb. Zde si můžete nechat změnit heslo, poradit s přihlašováním se na školní servery, získáte informace o Wifi připojení na Filozofické fakultě a pracovník Centra služeb Vám může vysvětlit jak zacházet s tiskárnou. Poradíme i v případě, že si nevíte rady se základní před tiskovou přípravou, nebo nevíte, kam nahrát bakalářskou či diplomovou práci. Na Centru služeb řešíme i mnohé jiné problémy studentů, všechny tyto problémy mají ale společný základ, který je technického rázu. Proto za námi nechoďte v případě, že nevíte, který předmět si máte kdy zapsat.
Kam jít se studijními problémy?
 • Na Studijní oddělení. Informace o kreditech, zápisech předmětů, o rozvrzích, prostě jakékoliv studijní otázky Vám budou zodpovězeny na Studijním oddělení Filozofické fakulty. 
Mám problémy s internetem na kolejích.
 • Informatik na Vašich kolejích by Vám měl rozhodně pomoci. Pracovníci Centra služeb Vám pomohou jen v případě, že půjde o připojení skrze Wifi na Filozofické fakultě.
Nevím, kde hledat učebnu, kde mám přednášky ani kde je budova, na které se učebna nachází.
 • Zastavte se na Centru služeb. Můžete nahlédnout do plánku nebo Vám pracovník rád poradí a poskytne Vám případně i informace o nejlepším spoji MHD nebo o nejkratší cestě na požadovanou budovu.
Nefunguje mi heslo. Nemůžu se přihlásit do školní pošty nebo do STAGu.
 • Na Centru služeb tento problém vyřešíme. Heslo změníme, popřípadě poradíme jakým způsobem heslo měnit třeba z domova a nemuset proto navštěvovat Centrum služeb. Nebo poradíme, jak se přihlašovat či jaký používat internetový prohlížeč, aby se Vám co nejlépe pracovalo.
Nevím, kde má kabinet můj vyučující a potřebuji ho navštívit.
 • Na Centru služeb jsme schopni Vás správně navigovat. Případně to zjistíte sami na stránkách uhk.cz.
Něco se mi ztratilo na budově Filozofické fakulty, co mám dělat?
 • Ztráty a nálezy schraňuje Centrum služeb a je pravděpodobné, že ona věc bude u nás.
Co když najdu něco na Filozofické fakultě, co mi nepatří a budu to chtít někam odnést?
 • Cizí nález je nejlepší odnést k nám na Centrum služeb, kde ho zaevidujeme a Vás může hřát myšlenka, že předmět snad nalezne svého majitele.
Nedaří se mi přihlásit na počítač ve škole.
 • Přijďte na Centrum služeb. Může jít o špatné heslo a nebo špatně zadáváte přihlašovací údaje. Podíváme se s Vámi na to, kde je problém a zkusíme Vám poradit.
Chci tisknout nebo kopírovat.
 • Dobijte si peníze na svou studijní kartu na Centru služeb a pokud si nevíte rady, jak tiskárnu obsloužit, zeptejte se přítomného pracovníka. Naučí Vás tiskárnu obsluhovat. Tisknout i kopírovat můžete na jakékoliv tiskárně určené pro studenty po všech budovách UHK. 
Mohu použít dobité peníze na své studijní kartě k zaplacení obědů například v jídelně Menza?
 • Bohužel ne. Pro placení obědů si musíte kartu dobít přímo v jídelně. Peníze dobité na Vaši kartu na Centru služeb Vám slouží pouze ke kopírování a tisku na budovách UHK.
Končím studium, mohu si vybít nabitý kredit, který mi zbyl na školní kartě?
 • Toto bohužel možné není.
Jaké je minimum pro dobití školní karty na tisk?
 • Minimum je 1,- Kč, ale nevyplatí se nabíjet méně než 5 Kč, jeden tisk stojí 1,50 Kč. 
Jdu si změnit heslo. Jaké si mohu zvolit?
 • Jaké si zvolíte heslo je jen na Vás. Musí ale obsahovat alespoň 8 znaků, alespoň 1 velké písmeno a alespoň 1 číslici. Doporučujeme heslo volit bez diakritiky.

Žádné komentáře: